Zielona Góra – a gdyby tak na rower?

Po Zielonej Górze można spacerować, zwiedzając ją i odkrywając różne atrakcje. Dobrym pomysłem jest jednak także przejażdżka rowerowa po mieście i okolicy!

Dokąd się wybrać? Możliwości jest bardzo wiele, można wyruszyć m.in. dookoła jeziora Sławskiego, do Żarowa, Wałem Zielonogórskim, Nowej Soli, Czarnej, na wieżę widokową w Lubiatowie, a także trasa „Zielona Strzała” itd. Malowniczych tras w okolicy nie brakuje – zarówno dla zaawansowanych, jak i wsiadających na rower tylko w słoneczne weekendy. Ci pierwsi chętnie podróżują po całym Lubuskiem, drudzy zaś dojeżdżają do pracy lub szkoły.

Powodzeniem cieszą się też szlaki turystyczne rowerowe biegnące przez poszczególne gminy powiatu Zielonogórskiego, a także ścieżki prowadzące przez las. Malownicze tereny robią wrażenie, ale w końcu już w nazwie miasta jest nawiązanie do zieleni – w końcu to stolica polskiego wina! Zresztą jazda nieopodal winnic to kolejny pomysł na przyjemną wycieczkę…

W samym mieście w ostatnich latach wybudowano wiele nowych ścieżek rowerowych, aby ułatwić mieszkańcom dojazd do pracy czy wybranych punktów. Najważniejsze okazały się trasa Ł2 od ul. Szkolnej w Zielonej Górze Zawadzie w kierunku Krępy, a także trasa „N3” prowadząca przez drogą powiatową aż do mostu w Cigacicach. Wybudowano też liczne ścieżki rowerowe do tzw. zielonogórskich sypialni. Miasto wydało w końcu elektroniczną mapę ścieżek rowerowych, gdyż powstało ich naprawdę bardzo dużo!

(KKw / Fot. Pixabay/cc0)