W odległych galaktykach odkryto ogromne czarne dziury!

Według najnowszych doniesień przeprowadzono szereg badań i zespół astrofizyków odkrył masywne czarne dziury. Naukowcy twierdzą, że jak do tej pory są to najcięższe obiekty we wszechświecie. Oto najnowsze odkrycia w dalekim kosmosie!

Teleskop kosmiczny pozwala na oglądanie galaktyki odległej o 3,5 miliarda lat świetlnych od naszej planety. Tam zaś odkryto niezwykle ogromne czarne dziury. Badania tych czarnych dziur dzięki promieniowaniu rentgenowskiemu oraz falom radiowym pokazują, że czarne dziury są aż 10 razy więcej, niż sądzono.
Czarne dziury pomagają zrozumieć procesy formowania się i ewolucji Wszechświata, które są charakterystyczne. Może w przyszłości będziemy w stanie przewidzieć przyszłość galaktyki. Badania przeprowadzono na 72 galaktykach we wszechświecie. Okazuje się, że wyjątkowo masywne czarne dziury rosną w imponującym tempie – prędzej niż gwiazdy znajdujące się w ich macierzystych galaktykach.
Ponadto prawie połowa tych czarnych dziur charakteryzuje się masą minimum 10 miliardów mas Słońca. Robi to wrażenie, prawda? To z tego powodu wielu badaczy określa te dziury jako ultramasywne. To odkrycie inspiruje i zachęca do dalszych badań – warto śledzić informacje z zakresu astronomii.
(Kkw)