Oto, czego dziecko nie nauczy się z podręczników!

Są takie rzeczy, których nie nauczymy się z książek. Rola edukacji już od najmłodszych jest nieoceniona! Nie kupujmy zatem dziecku następnego podręcznika, lecz wpajaj mu złote zasady.

Można wyróżnić trzy zasady, o których powinno dowiedzieć się jak najwcześniej, jeśli ma rozpocząć pełne sukcesów samodzielne życie. Wiadomo, że każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko łatwo się usamodzielnili i zyskali stabilną pozycję – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Rodzice cieszą się, jeśli dzieci dobrze się uczą – mają dobre stopnie, nie mają problemów z żadnym przedmiotem. Młodzi tymczasem coraz częściej nie pracują ani nie przygotowują się do podjęcia jakiegoś zawodu. Dlatego trzeba odpowiednio przygotować dziecko do wejścia w dorosłe życie.

Okazuje się, że już 3-latek powinien być angażowany w obowiązki domowe – może np. karmić zwierzę domowe. Nawyk ten przyniesie w przyszłości szereg korzyści. Przede wszystkim taka postawa będzie dla Co więcej, dziecko musi wiedzieć, że pieniądze nie rosną na drzewie, a wszystko kosztuje. Naucz dziecko zarządzać swoimi finansami, a szybko przekona się, że odłożyć na zabawkę czy komputer nie jest łatwo.
Przy okazji nastolatek przekona się, że finanse wcale nie są nudne. Pomocne są w tym m.in. gry planszowe czy nowoczesne aplikacje, bo nauka z podręczników jest dla nich zbyt nużąca. Są odpowiednie rozwiązania pomocne w nauce oszczędzania, inwestowania itd.


(KKw)